Nowości i aktualizacje

Explainit jest partnerem CSW Zamek Ujazdowski w Warszawie.


Wystawa kolektywu hyslom pt. „Itte kaette. Tam i z powrotem”.Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski to jedno z najważniejszych i najbardziej prestiżowych muzeów sztuki współczesnej w Polsce, które każdego roku organizuje prawie 1500 wydarzeń artystycznych, w tym przede wszystkim wystaw, koncertów i warsztatów. Wystawa kolektywu hyslom (szczegóły poniżej) jest pierwszą z serii nadchodzących wystaw Zamku Ujazdowskiego podczas której wykorzystana zostanie aplikacja Explainit!

Wystawę Itte kaette. Tam i z powrotem tworzy sześć wielkoformatowych instalacji zbudowanych na miejscu w pięciu salach na parterze oraz na dziedzińcu Zamku Ujazdowskiego. Każda z nich powstała w oparciu o doświadczenia podróży z kamieniem, którą odbywał hyslom po Polsce i Europie.


Podróż z kamieniem i przetworzenie jej w formę wystawy jest opowieścią o pamięci, sile i sprawczości materii: ciała, krajobrazu, rzeczy.


Itte kaette w japońskim oznacza „tam i z powrotem”. Owa idea ciągłej zmiany, ruchu i zbiorowego działania opiera się koncepcji stworzonej przez Yuu Yoshidę, Itaru Kato i Fuminori Hoshino. Ich wystawa została stworzona z materiałów służących do budowania i przemieszczania się, krążących po świecie, powracających w te same miejsca, ale już w innej postaci – z drewna, piasku, wody i pudeł transportowych.

Posłuchaj jak japońscy artyści z kolektywu hyslom: Itaru, Fuminori i Yuu opowiadają o ich podróży tu i z powrotem oraz o tym jak powstała ich wystawa w Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski.

Uruchom aplikację Explainit na telefonie z systemem iOS i zeskanuj kody.
Lub po prostu zczytaj kody QR za pomocą telefonu z systemem AndroidZdjęcia: Yoshiyuki Uchibori

Wystawy Artystyczne Nowe Pertnerstwo W Polsce