odkryj swój osobisty
cyfrowy odtwarzacz audio
do książek edukacyjnych.

*
Explainit to aplikacja mobilna, która pozwala na dostęp do nagrań audio, dołączonych do konkretnej książki, w najprostszy możliwy sposób.
Powiedz stop płytom CD lub nagraniom mp3 odtwarzanym z komputera. Po prostu weź smartfon i wsłuchaj się w nagrania audio, które aktywujesz poprzez wskazanie na ilustracje lub ćwiczenie w książce. Bez czasochłonnego wyszukiwania, bez dodatkowego sprzętu, z wykorzystaniem technologii optycznego rozpoznawania obrazu.
Dzięki nowoczesnemu rozwiązaniu aplikacja mobilna Explainit identyfikuje i odtwarza nagrania audio poprzez wskazanie kamerą telefonu wybranego fragmentu książki.
Chcesz ułatwić swoim uczniom dostęp do nagrań audio w komfortowy dla nich sposób? Dzięki Explaint jest to możliwe!
Jak działa Explainit?
W zależności od zastosowanej technologii, obiekty mogą być rozpoznawane poprzez:
Optyczne rozpoznanie obrazu:
użytkownik uruchamia aplikację Explainit i wskazuje telefonem na zdjęcie lub obraz w książce, a aplikacja rozpoczyna odtwarzanie nagrania audio. Ta metoda nie wymaga żadnej ingerencji w istniejące opublikowane już wydawnictwo.
1
Rozpoznanie kodu QR:
użytkownik wskazuje telefonem na kod QR umieszczony przy konkretnym zadaniu lub ilustracji w książce, a aplikacja rozpoczyna odtwarzanie nagrania audio. Ta metoda jest odpowiednia dla wydawnictw, w których można dodać kody QR do treści książki.
2
Co umożliwia Ci Explainit?
Poszerzenie kontentu

Możesz rozszerzyć opis danego ćwiczenia w książce o informacje ze swojej strony internetowej lub wideo, załączając odpowiednie linki.
Dostęp do dodatkowych materiałów
Możesz załączyć dodatkowy materiał do wydruku lub do ściągnięcia na telefon np.: transkrypcję dialogów lub listę słówek, która ułatwi użytkownikom przyswojenie materiału.
Aktualizacja nagrań

Dzięki dostępowi do prostej w obsłudze platformy CMS w każdej chwili możesz samodzielnie aktualizować, dodawać lub edytować nagrania lub linki poszerzające kontekst.
Szybkie wdrożenie

Istnieje możliwość zastosowania Explainit w wydanych już książkach bez ingerencji w grafikę i treści. Przy bardzo małym nakładzie pracy zyskujesz nowoczesne i wygodne rozwiązanie dla wszystkich uczniów.
Dlaczego warto używać Explainit?
Jest prosty w obsłudze
Wyszukanie nagrania audio na płycie lub dotarcie do odpowiedniego nagrania na stronie www zajmuje czas i jest kłopotliwe. Aplikacja daje natychmiastowy dostęp do konkretnego nagrania bez uciążliwego wyszukiwania.
Działa na smartfonie
Tradycyjny podręcznik z CD lub nagraniami mp3 wymaga odtwarzacza lub komputera, co przekłada się na ograniczenia dla użytkowników. Explainit wykorzystuje sprzęt, który wszyscy zawsze mają przy sobie – ich własne smartfony!
Działa w trybie offline
Internet jest potrzebny tylko do pobrania aplikacji. Po uruchomieniu Explainit szybko pobiera wszystkie niezbędne treści, a Internet już po chwili staje się zbędny. Potrzebne dane mogą być też przesłane kiedy Internet będzie dostępny.
Pozwala na oszczędności
Explainit pozwoli Ci zaoszczędzić na produkcji płyt, a także może stanowić dodatkowe źródło dochodu dla Twojej firmy – to Ty decydujesz czy aplikację udostępniasz swoim uczniom za darmo czy pobierasz za nią dodatkowe opłaty.
Explainit to wygodne narzędzie dla wszystkich użytkowników
- dostęp do nagrań audio z książki jeszcze nigdy nie był tak prosty!

Chcesz ułatwić czytelnikom korzystanie z Twoich wydawnictw,
a do tego zaoszczędzić czas i pieniądze związane z produkcją płyt CD?

Poznaj Explainit!
Chcesz przetestować nasze rozwiązanie?
Skontaktuj się z nami

email: marek.mieleszko@explainitapp.com
tel.: +48 606 625 850